Wyszukiwarka
Logowanie
   PamiÄ™taj mnie
Hostujemy strony o grach
Gry Strategiczne


Polecane strony
Gry logiczne


.

Autorzy Scratches i Asylum tworzÄ… grÄ™ na podstawie prozy Lovecrafta
W serwisie Kickstarter rozpoczęła siÄ™ zbiórka, majÄ…ca na celu ufundowanie gry The Case of Charles Dexter Ward – produkcji opartej na prozie legendarnego amerykaÅ„skiego pisarza Howarda Phillipsa Lovecrafta. Akcja zakoÅ„czy siÄ™ za niecaÅ‚y miesiÄ…c, a do powstania tytuÅ‚u niezależne argentyÅ„skie studio Senscape potrzebuje 250 tysiÄ™cy dolarów.

Lovecraft to nazwisko, które z pewnoÅ›ciÄ… jest znajome sporej części graczy. Pisarz, najbardziej znany z „mitologii Cthulhu”, byÅ‚ jednym z najważniejszych twórców gatunku, który sam nazywaÅ‚ „weird fiction”. Jego prace zainspirowaÅ‚y także wielu autorów gier, spoÅ›ród których warte wymienienia sÄ… chociażby Call of Cthulhu: Mroczne ZakÄ…tki Åšwiata z 2005 roku czy seria horrorów Penumbra. DzieÅ‚a Lovecrafta stanowiÅ‚y także pożywkÄ™ dla polskiego studia The Astronauts podczas produkcji niedawno wydanego ZaginiÄ™cia Ethana Cartera. Dotychczas jednak nie pojawiÅ‚o siÄ™ wiele gier, której akcja zostaÅ‚a oparta bezpoÅ›rednio na jednej z książek amerykaÅ„skiego pisarza - jeÅ›li zbiórka Senscape zakoÅ„czy siÄ™ sukcesem, The Case of Charles Dexter Ward bÄ™dzie pierwszÄ…. W pracach ArgentyÅ„czykom ma pomóc Sunand Tryambak Joshi – krytyk literacki i ekspert w dziedzinie weird fiction. Ponadto studio planuje także stworzenie filmu dokumentalnego The Shadow Over Providence, którego tematyka bÄ™dzie siÄ™ obracać wokół produkcji gry.

Zespół Senscape ma już doÅ›wiadczenie w tworzeniu gier o sugestywnym klimacie: trzon ekipy stanowiÄ… osoby odpowiedzialne za wydane w 2006 roku i bardzo dobrze przyjÄ™te Scratches. Ich nowy projekt bÄ™dzie przygodówkÄ… z perspektywy trzeciej osoby (twórcy twierdzÄ…, że to „idealne medium do przedstawiania historii Lovecrafta”), osadzonÄ… w rodzinnym mieÅ›cie autora – Providence. FabuÅ‚a oparta zostanie na powieÅ›ci o tym samym tytule i opowie nam historiÄ™ Charlesa Dextera Warda, który przez swojÄ… fascynacjÄ™ okultyzmem i czarami zagrozi przyszÅ‚oÅ›ci ludzkiego gatunku. ArgentyÅ„skie studio zapowiada, że ich dzieÅ‚o bÄ™dzie najwierniejszym oddaniem prozy amerykaÅ„skiego pisarza w grach komputerowych, poczÄ…wszy od niepokojÄ…cego klimatu, aż po powracajÄ…ce motywy, takie jak mroczna ksiÄ™ga Necronomicon. Zabraknie za to broni, wrogów oraz tanich straszaków – niemożliwa ma być nawet Å›mierć naszego bohatera. Senscape twierdzi, że i bez tych elementów da siÄ™ stworzyć sugestywny i przerażajÄ…cy horror.

Niestety, na razie nie wiadomo, kiedy będziemy mogli zobaczyć, jak te zapowiedzi sprawdzą się w praktyce. Zbiórka zakończy się w piątek 31 października i choć zebranie 250 tysięcy dolarów przy pierwszej grze opartej na prozie kultowego pisarza nie powinno być trudnym zadaniem, na premierę zapewne sporo poczekamy. Tym bardziej, że Senscape pracuje obecnie nad jeszcze jednym projektem: także ufundowanym przez Kickstarter, planowanym na marzec 2015 roku Asylum. Są jednak także dobre wieści: jeśli The Case of Charles Dexter Ward okaże się sukcesem, a fani będą zadowoleni z jakości finalnego produktu, możemy się spodziewać całej serii gier opartych na dziełach H. P. Lovecrafta.

Źródło:
Jakub Mirowski - GRY-OnLine
Klemens
2014-10-02 14:09:35
Ustaw Sztab jako strone startowa O serwisie Napisz do nas Praca Reklama Polityka prywatnosci
Copyright (c) 2001-2013 Sztab VVeteranow